فراماسونري چيست توضیح دهید؟

ارائه يک پاسخ صريح و روشن به اين پرسش، نيازمند تفصيل و فرصتي گسترده است؛
اما بطور مختصر مي توان گفت که تشکيلات فراماسونري آنگونه که در انگلستان و پس از آن در فرانسه و آلمان و آمريکا در قرن هجدهم و پس از آن پديد آمد، سازمان مخوف و پيچيده و بسيار ذي ‌نفوذي است که از طريق اعمال نفوذهاي نهان روشانه، خواست‌ها و اراده و منافع لايه‌هاي مختلف طبقات سرمايه دار عصر جديد را پيش مي‌برد.
فراماسونري به شدت، يهوديت‌زده بوده و داراي پيوندهاي نزديک با صهيونيسم جهاني است.
شبکه‌هاي فعال و پيچيده و پر قدرت و مرموز فراماسونري، از عوامل ذي نفوذ در سياست خارجي و نيز سياست‌هاي داخلي دولت‌هاي امپرياليستي غربي، به ويژه آمريکا هستند. مي‌توان گفت آمريکا را فراماسون‌ها بنيان گذارده‌اند و آمريکا خانه اصلي فراماسونري بين المللي است.
آماري که از نفوذ گسترده شبکه‌هاي ماسوني و ليست سياستمداران وابسته به فراماسونري در آمريکا بعضاً افشا مي گردد، بسيار هول انگيز و تکان دهنده است. گفته مي شود که بزرگ ترين تشکيلات فراماسونري با نزديک به شش ميليون عضو، در آمريکا وجود دارد. سياستمداران اصلي و رهبران جنگ هاي استقلال آمريکا يعني « جرج واشنگتن»، « توماس جفرسون»، « جان آدامز»، « بنيامين فرانکلين» و « ژان لافايت» همگي فراماسونر بوده‌اند.
نخستين قانون اساسي فراماسونري را « بنيامين فرانکلين» ( که از رهبران جنبش استقلال و سفير آمريکايي ها در فرانسه بود ) نوشته است.
« جرج واشنگتن» فرمانده ارتش ايالات متحده و نخستين رييس جمهور اين کشور، نخستين سنگ بناي ساختمان کنگره آمريکا را در شرايطي در زمين کار گذاشت که پيش‌بند ماسوني خود را بسته بود.
برخي علايم رمزي معروف فراماسونري بر روي اسکناس يک دلاري آمريکا نقش بسته است.
در اوايل قرن نوزدهم و در نخستين دهه‌هاي شکل‌گيري دولت ايالات متحده آمريکا، نفوذ فراماسونري در هيات حاکمه رو به افزايش گذارد. در 1808، جيمز ماديسون از رهبران فرماسونري آمريکا و از نويسندگان قانون اساسي اين کشور،با نفوذ ماسوني ها به رياست جمهوري برگزيده شد و سه رييس جمهور بعدي آمريکا يعني « جيمز مونروئه»، « جان کوينسي آدامز» و « آندريو جاکسون» هر سه فراماسونر بودند.
پس از آن، به دليل مخالفت هاي جناح غيرماسوني سرمايه داري آمريکا در آن زمان، افشاگري هايي عليه فراماسونرها توسط « ويليام مورگان» صورت گرفت، اما پس از مدتي با مرگ مرموز او، ماجرا به نفع فراماسونرها خاتمه يافت.
از سال 1841 و از زمان رياست جمهوري « هاريسون»، او و پنج رييس جمهور بعدي آمريکا، همگي فراماسونرها بودند.
جالب است بدانيد که « آبراهام لينکلن» که نمايندگي جناح صنعتي سرمايه داري شمال آمريکا را در جنگ عليه برده داران جنوب داشت نيز فراماسونر بوده است و معاون او « آندريو جانسون » که پس از قتل لينکلن به قدرت رسيد و نيز رييس جمهوري بعدي آمريکا يعني ژنرال « اوليس گرانت » نيز ماسوني بوده اند.
ارايه ليست کامل سياستمداران و دولتمردان و رييس جمهورهاي فراماسونر آمريکايي، نيازمنديک کتاب حجيم و مستقل است.
اجمال مطالب اين است که در مواردي هم که فراماسونرها به دليلاختلافات داخلي در انتخابات موفق نشده اند و يا بنا به دلايلي ترجيح داده اند رييس جمهوري غير فراماسونر بر آمريکا حکومت کند، معاونان اصلي آنها و مقام هاي مهم قضايي يا سنا و کنگره‌ي آمريکا، اغلب فراماسونر بوده اند.
آمريکا، قرن بيستم را با رياست جمهوري سه فراماسونر آغاز کرد و دو رييس جمهور معروف دهه هاي هشتاد و نود آمريکا يعني « رونالد ريگان» ( 1981 تا 1989 ) و « بيل کلينتون» ( 1993 تا 2001 ) هر دو فراماسونر بوده اند و در اين ميان، رييس جمهورهايي نظير « وارن هاردينگ» « فرانکلين روزولت»، « ترومن»، « ليندن جانسون» و « جرالد فورد» نيز ماسوني بوده اند .
و جالب اينکه رييسان جمهوري فراماسونري نظير « ترومن»، « جانسون» و « جرالد فورد» رابطه‌ي نزديک و خاصي با محمدرضا شاه و رژيم پهلوي دوم داشته اند.
تعداد زيادي از معاونان رييس جمهور و روساي سناي آمريکا نيز بر اساس آمارهاي ارايه شده، از اعضاي فراماسونري بوده اند. بر اساس برخي آمار ارايه شده، در نيمه دوم قرن بيستم، نزديک به 58 درصد وزرا و قريب به 60 درصد قضات ديوان عالي آمريکا و نيز بين 55 تا 60 درصد سناتورهاي آمريکايي از اعضاي رسميفراماسونري بوده اند. نفوذ حيرت انگيز تشکيلات مخوف فراماسونري ( به عنوان بازوي سازماني سرمايه سالاري يهودي جهاني ) در هيات حاکمه و ارکان اجتماعي و اقتصادي و فرهنگي و سياسي آمريکا، از نقش مهم باندهاي قدرت نهان ‌روش و توطئه‌گر در جامعه‌ي آمريکا پرده بر مي‌دارد.
فراماسونری یکی از محافل اسرار آمیز استعماری می باشد که با جلب نخبگان و دولتمردان کشورهای مختلف در راستای اهداف غرب و صهیونیسم قدم بر می دارد .این تشکیلات که به صورت سلولی (لژ) اداره می شود با دستچین نمودن افراد مستعد ، به پرورش فکری آنها اقدام می نماید و با استفاده از نفوذ آنها در ارکان اجتماعی و حکومتی ، استعمار را در نیل به اهدافش یاری می نماید.
پیشینه واقعی فراماسونری را باید در طریقت راز آمیز کابالا و سازمان های یهودیان مخفی مستقر در کشور های مختلف اروپایی از جمله انگلستان و اسکاتلند جستجو کرد . از این زاویه نگرش فراماسونری را باید تداوم جریانی دانست که با تکاپوهای دسیسه گرانه الیگارشی یهودی اسپانیا در نیمه دوم سده سیزدهم میلادی آغاز شد و در سده های پسین میراث و سنن آن داوم یافت . این جریان در سده هفدهم برخی سازمانهای پنهان و توطئه گر را آفرید که به عنوان پیش نمونه های فراماسونری شناخته می شوند.۱
ورود هر شخص به تشکیلات فوق منوط به معرفی وی بوسیله یکی از اعضا می باشد .
هر کس که وارد سلول های ماسونی می شود ، از روزی که پارچه سیاهی به چشمش می بندند و پس از قسم خوردن های فراوان پارچه را از چشمان تازه وارد بر می دارند و ماسون وارد شده پای استاد اعظم را می بوسد تا روزی که می میرد ، همیشه به ماسونی وفادار بوده و استاد اعظم ما سونی را معمار و حتی \"سازنده جهان\" می داند.۲
فراماسونری به ایران از طریق هند راه یافت . اولین تشکیلات فراماسونری در ایرن توسط ملکم خان و به نام \"فراموشخانه\" تاسیس گردید که بعد از مدتی به دنبال اعتراض علما به ویژه آیت الله ملا علی کنی ، به دستور ناصرالدین شاه برچیده گشت.ملکم خان به ترکیه رفت و در استانبول سکنا گزید ولی در عین حال دستور تاسیس جمعیت هایی به نام جامع آدمیت را صادر نمود.
وظیفه جامع آدمیت دست چین نمودن و جذب نخبگان بومی و پرورش آنان با روح فرهنگی غربی ولی با ظاهری ناسیونالیست بود.جمعیت فوق روابط تنگاتنگی با دولت انگلیس داشت و به وسیله سر شاپور ریپورتر به لژ انگلیسی اسلام در بمبئی متصل می گشت .
" در بررسی تاریخ نفوذ نو استعمار غرب در ایران این میکانیسم سلطه را به صورت پرورش انبوهی از رجال سیاسی و نخبگان فرهنگی غربگرا و خود باخته می یابیم. رجال و نخبگانی که در مکتب میرزا ملکم خان ها و فراموش خانه او الفبای سیاست را آموختند ، در جامع آدمیت و لژ بیداری ایران نقشی پر دسیسه در طوفان سیاسی دگرگونی های روز ایفا کردند / در مدرسه سیاسی به عنوان برگزیدگان جامعه ای منکوب و استعمار زده درس جلوه فروشی و فاضل مابی فرا گرفتند ، ثمره کار خود را به صورت رژیم بی ریشه پهلوی به تاریخ معاصر ایران تقدیم داشتند و سپس در دوران رسوخ امپریالیسم آمریکا در دهه 1340 فرهنگی رنگین ولی بی هویت را با تمامی زرق و برق و ابهت کاذب آن به پا داشتند."۳
موضوع مورد بحث ما در این مقاله عضویت دکتر مصدق درجامعه آدمیت می باشد.
مصدق در 20 جمادی الاول سال1325 قمری در سن 25 سالگی به عضویت این محفل در آمده و سوگند نامه آن را امضا نمود .
دکتر مصدق خود در خاطرات خویش به هیچ وجه به این مهم اشاره نمی نماید . اولین بار در سال 1342 دکتر فریدون آدمیت فرزند عباسعلی آدمیت ( گرداننده جامع آدمیت ) با انتشار سوگندنامه مصدق در کتاب "فکر آزادی" اقدام به افشای این راز می نماید.
آقای اسماعیل رائین نیز سوگندنامه فوق را در صفحه 640 کتاب "فراموشخانه و فراماسونری در ایران" که از معتبر ترین کتب در این زمینه می باشد درج می کند.
"دکتر محمد مصدق که به علت سوابق مبارزاتی ، رهبر جبهه ملی گردید و نقش اقلیت را خوب ایفا می کرد و بالاخره برای اجرای قانون ملی شدن صنعت نفت ، نخست وزیر گردید ، عضوی از شبکه فراماسونری بود و قسم نامه داشت ، ولی در اوج مبارزات ملت کسی به این راز وقوف ندشت و اولین بار در سال 1342 هجری شمسی ، کتاب فکر آزادی با انتشار سند قسم نامه او پرده از این مهم برداشت"۴
بعدها در تاریخ 12 اسفند 1344 در پاسخی که مصدق به نامه ایرج افشار می دهد عضویتش را در در جامع آدمیت تائید می نماید ولی مدعی خروج از آن و پیوستن به مجمع انسانیت می شود هر چند که از مرامنامه و اهداف مجمع انسانیت سخنی به میان نمی آورد.۵
در میان هواداران مصدق نیز تنها عده معدودی به این مهم اشاره نموده اند و بقیه متعصبانه از کنار آن رد شده اند. با این حال عده انگشت شمار فوق نیز به نوعی سعی در تبرئه مصدق از اتهام ماسونیت داشته اند.
به عنوان مثال در نوشته زیر نویسنده بدون توجه به واقعیات جامع آدمیت را انجمنی پیشرو می نامد:
"در این زمان مصدق به عضویت یکی از انجمن های پیشرو آن زمان به نام جامع آدمیت در آمده بود که ظاهرا\" با فراماسونری ارتباط داشت\"۶
و یا نویسنده ای دیگر مدعی جدایی مصدق از انجمن به خاطر ماهیت فراماسونری آن می باشد:
"در این زمان مصدق عضو انجمن مترقی جامع آدمیت بود.چون گفته می شد که این انجمن با فراماسونری ارتباطهایی دارد پس از چند هفته از آن کنار گرفت"۷
ولی نکته مهمی که در صورت پذیرش ادعای فوق به ذهن متبادر می شود این است که به چه علت مصدق جداییش از جامع آدمیت (به خاطر ماهیت فراماسونری آن) که در حقیقت افتخاری برای وی بود را مخفی نگه داشته بود حال آنکه با توجه به نظر منفی مردم نسبت به مکتب فوق می توانست از آن استفاده تبلیغی ببرد.
در حال حاظر مدرکی دال بر ادامه حضور و یا ترک انجمن توسط مصدق در دست نیست ولی با توجه به قوانین لژ ها ، اصرار شخص وی در پنهانکاری راجع این موضوع ، سوگند نامه اش که به مهر شاهزاده عضدالسلطان فرزند مظفرالدین شاه عضو جامع آدمیت (مبنی بر تائید آدمیت وی) رسیده و نیز قرائنی چند که ذکرش خواهد رفت خروج وی از جامع آدمیت مورد تردید قرار می گیرد.
یکی از قرائن فوق الذکر انتصاب ماسون ها به پست های مهم و کلیدی در دوران زمامداری مصدق می باشد. رضا آشتیان زاده نماینده مستقل مردم ورامین در دوره شانزدهم مجلس شورای ملی در روز 28 مهرماه 1330 طی نطقی چنین می گوید:
"روزی که جناب دکتر مصدق با فراماسونری ها آشتی کردند و چند نفر از آنها را در دستگاه حکومتی شان شریک قرار دادند ، من از ساده دلی و حسن نیت دکتر تعجب کردم و تذکر دادم که بیعت با روءسای فراماسونریها اتحاد آب و آتش است .....دکتر مصدق که تمام کوشش های خودشان را متوجه کار نفت کرده و از رختخواب و گوشه اطاقش در تهران تکان نمی خورد و به کارهای دیگر مداخله نمی کرد ، شاید بدون اینکه متوجه باشد یکایک فراماسونریهای نشانه دار را ، وزرای او که به نظر خودشان هم این کاره بوده و هستند ، در تمام مقامات حساس مملکت قرار داده اند و با یک نقشه ماهرانه اول برضد خود دولت و بعد هم بر ضد کلیه کسانی که سر بر آستان لژ گراند اوریان نسپرده بودند مشغول فعالیت شدند .... آقای حاج سید نصرالله تقوی یکی از روءسای بزرگ فراماسونریرها بودند...."۸
البته آن زمان هنوز کسی از عضویت خود مصدق در جامع آدمیت خبر نداشت و به این دلیل استفاده وی از ماسون ها عجیب می نمود.
از ماسونهایی که در دولت مصدق سر کار آمدند می توان به :
"حاج سد نصرالله تقوی ، جواد بوشهری ، داود رجبی ، خلیل طالقانی ، رضا فلاح ، امیر تیمور کلالی ، پدر غلام حسین صدیقی ، شریف امامی ، سپهبد اسدالله صنیعی ، باقر کاظمی ، شاهپور بختیار ، متین دفتری ، سهام السلطان بیات\" اشاره نمود.
آقای اسماعیل رائین نیز در کتاب خویش جسورانه مدعی فراماسونریر بودن تمامی نخست وزیران مشهور ایران ( بعد از سال 1320) بغیر از پنج تن می شود . جالب اینکه نام مصدق را در این بین این پنج تن موجود نمی باشد:
"در حوادث بعد از شهریور 1320 فقط پنج رئیس الوزراء مشهور ایران که دوران صدارتشان با حوادث مهمی به پایان رسید فراماسونریر نبودند .اینها عبارتند از مرحومین: عبدالحسین هِژیر ، سپهبد حاجعلی رزم آرا ، سپهبد زاهدی ، آقایان اسدالله علم و دکتر امینی\"۹
علاوه بر آن سناتور محسن خواجه نوری پس از انقلاب اسلامی در دادگاه اعتراف می کند که :
"علت اینکه من لژ ابن سینای فراماسونری را پذیرفتم به علت سابقه ای بود که سید جمال الدین اسد آبادی ، سید نصرالله تقوی و مرحوم دکتر محمد مصدق در این لژ عضویت داشته اند"۱۰
در این بین شاید بتوان خاطره پیوستن مهندس محسن فروغی فرزند محمد علی فروغی به لژ فراماسونری را که از طریق معرفی مصدق انجام می پذیرد از مهمترین دلائل تداوم عضویت مصدق در این محفل غربی – صهیونیستی دانست.
"دوستی من و غلام حسین مصدق موجب شد من با دکتر مصدق آشنا و نزدیک شوم . موقعی که دکتر مصدق می خواست ساختمانی در خیابان کاخ برای خود بسازد نقشه آن را از من گرفت. ظرف دو ماه نقشه کاملی تهیه کردم.فوق العاده مورد پسند ایشان و همسرشان قرار گرفت . کار نظارت را نیز به من واگذار کردند... مبلغ سی هزار تومان چک صادر و به من تسلیم کردند.بنده از گرفتن چک تحاشی کردم . هر چه او اصرار کرد من انکار کردم و گفتم روابط من و غلام شبیه دو برادر است .دکتر مصدق وقتی استنکاف مرا از قبول مشاهده کرد قلم و کاغذی از روی میز برداشتند شرحی روی کاغذ نوشته و امضا کردند و به دست فرزند خویش داده گفتند: حالا که رفیف شما از من دستمزد قبول نمی کند من کار مهمتری برای او انجام می دهم و تا به حال برای کسی این کار را نکرده ام . غلام نامه را به دست من داد. دیدم دکتر مصدق مرا به لژ فراماسونری معرفی کرده و خود معرف من است به این طریق با معرفی ایشان من فراماسونریر شدم\"۱۱
حال قضاوت درباره فراماسونریر بودن یا نبودن مصدق به عهده شماست.
۱- زرسالاران یهودی و پارسی جلد چهار \" نخستین تکاپوهای فراماسونری\" عبدالله شهبازی صفحه ۵۹
۲- تاریخ تهاجم فرهنگی غرب نقش روشنفکران وابسته جلد ۷ صفحه ۴۲۹
۳- ظهور و سقوط سلطنت پهلوی جلد ۲ عبدالله شهبازی صفحه ۱۳۹
۴- تاریخ سیاسی معاصر ایران جلد اول صفحه ۸۲
۵- نامه های دکتر مصدق جلد اول صفحه ۳۵۱
۶- مصدق و مبارزه برای قدرت در ایران صفحه ۸
۷- مصدق سالهای مبارزه و مقاومت جلد اول صفحه ۲
۸- صورت مذاکرات مجلس
۹- فراموشخانه و فراماسونری در ایران اسماعیل رائین جلد اول پاورقی صفحه ۲۲
۱۰- روزنامه کیهان ۲۸ شهریور ۱۳۵۸
۱۱- دکتر باقر عاقلی - ذکاءالملک فروغی و شهریور ۱۳۲۰ صفحه160