مسیحیت و تحریف

انحرافات در دين مسيحيت

انحرافات در دين مسيحيت چگونه است؟

از ديدگاه اسلام، خداوند پيامبراني را فرستاده است تا انسان ها را به سوي سعادت و نيك فرجامي رهنمون شده و آنها را به راه راست هدايت كنند.

دين مسيحيت و انحراف

ميخواستم اطلاعاتي درباره دين مسيحيت و مسائل مهمي كه براي اين دين در طول تاريخ بوجود آمده و بعدا دچار انحراف شده را براي من توضيح دهيد؟

small_thumb_26202_2_IMAGE634528917883906250.jpgتحريف آيين مسيح در گذر تاریخ: بررسی تحریف در آیین مسیحیت در گروی مطالعه ی تاریخ زندگانی حضرت مسیح و آشنایی با تاریخ كلیسا است.

انحرافات موجود در مسيحت

در خصوص مسائلي كه پيرامون برخي از انحرافات موجود در مسيحت مانند تثليث , تحريف انجيل و ... و شبهاتي كه پيرامون اعتقادات آنها وجود دارد وضيح دهيد.

small_download (2).jpgتحریف آیین مسیح در گذر تاریخ
بررسی تحریف در آیین مسیحیت در گروی مطالعه ی تاریخ زندگانی حضرت مسیح و آشنایی با تاریخ کلیسا است.

ازدواج حضرت مريم

در مورد ازدواج حضرت مريم توضیح دهید.

منظور شما از ( اون مطلبي كه ... ) را متوجه نمي شويم، كدام مطلب؟ واما قابل ذكر است كه در خصوص ازدواج حضرت مريم (س) اقوال مختلفي مطرح است: پروتستان ها با تكيه بر متن كتاب مقدس معتقد به دوشيزگي مريم (س) تا زمان تولد عيسي (ع) هستند.

تحریف نشدن تورات و انجيل مثل قران

با اينكه خدا تورات و انجيل را نازل كرده بود پس چرا آنها را مثل قران از تحريف حفظ نكرد آيا نمي شد كه تورات و انجيل هم تا قيامت از تحريف حفظ شوند.

small_torat_0.jpgروشن است كه اگر خداوند اراده می فرمود كه انجيل و تورات از تحريف مصون بدارد چنين می ‏شد ولى اراده خداوند گزاف نيست. بلكه اراده او برطبق مصلحت و حكمت جريان مى‏يابد. حال در مورد عدم تعلق اراده الهى بر جلوگيرى از تحريف كتاب‏هاى آسمانى گذشته به اين نكات می توان اشاره نمود.

حجاب و مسيحيت

اگر در دين مسيحيت حجاب وجود ندارد پس چرا در كليسا خانمهاي راهبه كاملا پوشيده اند؟

small_index17.jpegمسيحيان، تورات يهوديان را به عنوان بخشي از كتاب آسماني خود قبول كرده و آن را عهد عتيق مي نامند، امّا احكام و دستورات عملي اين كتاب را لازم الاجرا نمي دانند. در قسمت انجيلي كتاب مقدّس(عهد جديد) نيز احكام شريعت چندان مورد توجّه نبوده است.

تحریف در انجیل

تحریف در انجیل را توضیح دهید؟

small_Bible.jpgقبل از پرداختن به اصل پاسخ لازم است ابتدا معناي تحريف ذكر شود سپس دلايل مسلمانان بازگو شود.

پیشینه تثلیث در مسیحیت

تثلیث در مسیحیت را توضیح داده و پیشینه تثلیث در مسیحیت چیست؟ دلائل تحریف انجیل چیست؟

small_MostHolyTrinity.jpgتَثليث واژه‌اي عربي است به معناي «سه‌گانگي» اين واژه همچنين در ترجمه واژهی «تري‌آس» در يوناني آمده‌است.

منظور از تثليث

منظور از تثليث چیست؟

يكي از مهم ترين اصول اعتقادي مسيحيت اصل «تثليث» يا «اقانيم(1) ثلاثه» است. نام ديگر اين اصل «ثالوث» مي باشد و معناي آن چنين است: «اقرار كند به الوهيت پدر (رب اعلي) و الوهيت پسر (عيسي بن مريم) و الوهيت روح القدس. عيسي كه در اين ثالوث، اقنوم دوم است، همان ذات الهي مي باشد كه در پيكر بشريت ظاهر شده و در رحم مريم عذراء جسميت يافته است.»(2) به بيان ديگر تثليث عبارت است از: پدر، پسر، روح القدس.

تحريف تورات وانجيل

آيا تورات وانجيل تحريف شده اند؟

تحريف تورات از نظر تاريخى و علمى قطعى است، بر اين مسأله دلايل بسيارى وجود دارد. برخى از آنها در لابلاى مطالب مرتبط به تحريف متون مقدس مسيحيت از نظر خواهد گذشت، زيرا عهد عتيق مسيحيان همان كتاب مقدس يهوديان است كه مشتمل بر تورات نيز مى‏باشد. افزون بر آن دلايل مستقلى بر تحريف يا بشرى بودن تورات كنونى وجود دارد كه برخى از آنها از قرار زير مى‏باشد: يك.

نجيل و پسر خدا

چرا در انجيل به حضرت عيسي هم پسر خدا گفته شده و هم پسر انسان؟ چرا در انجيل سخني در مورد پيامبري به نام محمد(ص) و و هم سخني در مورد دين جديد(اسلام)نشده است؟

پاسخ سوال اول: مسيحيان حضرت عيسي (ع) را خدا مي دانند . اين اصلي ترين ركن ايمان مسيحي كنوني است كه عيسي را خداي پسر و گاه پسر خدا مي خواند . چنين چيزي هم از نظر ادله قطعي عقلي و هم بر اساس آنچه پيامبران آموخته اند كاملا باطل و نادرست است . همچنين به نظر برخي از محققان، مسيحيان اوليه خداي يگانه را مي پرستيدند و از قرن سوم به بعد انگاره تثليث و الوهيت مسيح در مسيحيت راه يافت.

توجيه نظريه تثليث

مسيحيان در توجيه نظريه تثليث و انطباق آن مي گويند كه خدايان سه گانه آنها يك حقيقت هستند كه به سه جلوه مختلف ظاهر شده است. آيا اين نيز شرك است؟

مسيحيان رسمي چنين نمي گويند؛ و كسي را هم كه تثليث را اين گونه توجيه كند، كافر به مسيحيّت مي دانند. لذا اگر برخي مسيحيان در تبليغات خودشان چنين الفاظي را به كار مي برند، براي فريب مخاطبان است. طبق نظر رسمي اصحاب كليسا، عيسي حقيقتاً خداست؛ حقيقتاً پسر خداست؛ حقيقتاً خداي پسر است.

دليل تحريف تورات و انجيل

به چه دليل تورات و انجيل تحريف شده است و چرا قرآن تحريف نشده است؟

Qoran10.jpg
تحريف تورات از نظر تاريخى و علمى قطعى است، بر اين مسأله دلايل بسيارى وجود دارد. برخى از آنها در لابلاى مطالب مرتبط به تحريف متون مقدس مسيحيت از نظر خواهد گذشت، زيرا عهد عتيق مسيحيان همان كتاب مقدس يهوديان است كه مشتمل بر تورات نيز مى‏باشد.

كشته شدن فردی به‌ جاي عیسی و عروج ایشان

داستان كشته شدن آن فرد به‌جاي حضرت مسيح چه بوده است؟ عروج مسيح چه حكمتي داشته است؟

1- درباره عروج حضرت عيسي علیه ‏السلام سخنان بسیار گفته‏ اند: بسیاری از مورخان معتقدند: یهودا اسخر یوطی، یكی از حواریون، فریب دنیا را خورد و محل اختفای حضرت عیسی را به یهودیان نشان داد. اما مسلماً یهودیان نتوانستند حضرت را دستگیر كنند و زمانی كه وارد آن مكان شدند، خداوند او را به آسمان بالا برد و شخص دیگری كه شبیه او بود به دار آویخته شد و او هر چه فریاد زد كه من عیسی نیستم، نپذیرفتند.

طلاق در مسيحيت كاتوليك

در مذهب مسيحيت كاتوليك طلاق ممنوع است؟چرا؟

در دنيای مسیحیت این نظریه حاكم است که ازدواج یک پیمان مقدس است، وحدت دلها و روحهاست و باید برای همیشه این پیمان ثابت و محفوظ بماند و طلاق از قاموس اجتماع بشری باید حذف شود، زن و شوهری که با یکدیگر ازدواج می کنند، باید بدانند که جز مرگ چیزی آنها را از یکدیگر جدا نمی کند.

ناصري و مسیحیت

چرا به دين عيسي ناصري ميگويند؟

حضرت مريم (س) مادر حضرت عیسی (ع)، نامزد نجاری از شهر ناصره به نام یوسف بود. انجیل مرقس و یوحنا به هنگام روایت داستان تولد حضرت عیسی به ناصره اشاره می كنند و در واقع حضرت عیسی را منسوب می کنند به یوسف نجار که اهل ناصره بوده است. بنابر آنچه خود مسیحیان می گویند عیسای ناصری، یعنی فرزند یوسف نجار.

حجاب و مسيحيت

اگر در دين مسيحيت حجاب وجود ندارد پس چرا در كليسا خانمهاي راهبه كاملا پوشيده اند؟

مسيحيان ، تورات يهوديان را به عنوان بخشي از كتاب آسماني خود قبول كرده و آن را عهد عتيق مي نامند ، امّا احكام و دستورات عملي اين كتاب را لازم الاجرا نمي دانند. در قسمت انجيلي كتاب مقدّس (عهد جديد) نيز احكام شريعت چندان مورد توجّه نبوده است. مسيحيان بر اين اعتقادند كه با تجسم خدا به صورت عيسي مسيح و فدا شدن او در مقابل گناهان بشر ، عهد شريعت پايان يافته و عهد محبّت آغاز شده است.

حجاب و مسيحيت

اگر در دين مسيحيت حجاب وجود ندارد پس چرا در كليسا خانمهاي راهبه كاملا پوشيده اند؟

مسيحيان ، تورات يهوديان را به عنوان بخشي از كتاب آسماني خود قبول كرده و آن را عهد عتيق مي نامند ، امّا احكام و دستورات عملي اين كتاب را لازم الاجرا نمي دانند. در قسمت انجيلي كتاب مقدّس (عهد جديد) نيز احكام شريعت چندان مورد توجّه نبوده است. مسيحيان بر اين اعتقادند كه با تجسم خدا به صورت عيسي مسيح و فدا شدن او در مقابل گناهان بشر ، عهد شريعت پايان يافته و عهد محبّت آغاز شده است.

تحريف و صحت کتب مسیحیان

معناي تحريف و صحت کتب مسیحیان و دلايل مسلمانان را بیان کنید.

تحريف در لغت به معناي تغيير و تبديل است»(1) و غرض اصلي در بحث ما از تحريف آن است كه كتاب مقدس كه شامل عهد قديم و جديد مي باشد، توسط افراد بشر مورد دستبرد واقع شده است. مطالبي از آن حذف شده و مطالبي كه اصلاً ربطي به كتاب آسماني و الهي ندارد به آن اضافه شده است. بنابراين در كتب مقدس تحريف هم به زيادي و هم به نقصان رخ داده است.
دلايل مسلمانها بر تحريف كتب مقدس(تورات و انجيل):

تناقض در اناجیل

آيا در عبارات اناجيل كه وحي از طرف خداست تناقض هست؟

در يك بررسي اجمالي و مقايسه اناجيل با يكديگر اين طور نتيجه مي شود گرفت كه عبارات اناجيل كه از طرف خدا و وحي هستند و تعابير حضرت عيسي (ع) ، با يكديگر تناقض ندارند و تناقضات اناجيل در روايات اناجيل است كه مطالب موجود در اين باب را خدمتتان ارائه مي كنيم: